Mutluluk Çubuğu Ve Sertleşme Sorunu Hakkında Her Şey

Geçmişte sertleşme sorunu erkek dünyasında bir tabu gibiydi. Tabi yakın zamana kadar. İnsanoğlunun yaşamında seks yüzde sekiz gibi küçük bir orana sahip olmasına rağmen, sertleşme sorunu her yaşta erkeğin korkulu rüyasıdır. Ama çeşitli sebeplerle insanlar bu sorunu yaşar ve bu sorunu yaşamaya başladıklarında önce büyük hayal kırıklığı yaşarlar. Ardından bir daha olmayacağı düşünülür. Art arda hayal kırıklıkları yaşanınca bu erkekler üzerinde belli bir gerilim oluşur. Bu gerilim kişinin günlük yaşamına da yansımaya başlar. Bu sorunu yaşayan erkekler sinirli olurlar. Kendilerini çaresiz hissetmeye başlarlar.

Çare Arayışları

Bir sonra ki aşamada sertleşme sorunu olduğu kabul edilir ama dışa belli edilmeden çareler aranır. Nedense pek çok eğitimli erkek bile sorunu bir doktora başvurmadan kendi halledebileceğine inanır. Bu yüzden aktarlardan kuvvet macunları ile başlayan serüven çeşitli ne olduğu belirsiz karışımlar ve bitkisel formüllerle devam eder.

Elbette bunlardan bir fayda sağlanamaz ve sertleşme sorunu devam eder. Sağlık sorununa çare bulunmamıştır ama bir sürü para harcanmıştır ve harcanmaya devam etmektedir. Aktarda alınan otlar ve bitkisel çözümler işe yaramayınca hasta İnternet’ten okumalar yapılıp bazı ilaç ve spreylere yönelir. Günümüzde İnternet kullanmayan insanlara bile cep telefonu mesajları ile sertleşme sorunu durumunda kullanılacak çeşitli ilaç reklamları gelmektedir. Hatta kampanyalar iletilmekte, ulaşılabileceği, hangi eczaneden alınabileceği, fiyat bilgisi cep telefonu mesajıyla gelmektedir. Bu bilgiler cebinde olan sorun yaşayan insanlar ne yazık ki bazen eğitimli olsa da bir doktora gitmek yerine doktor önerisi olmadan bu ilaçları alıp kullanabilmektedir.

Gerçek Yapılması Gereken Nedir?

Gerçek yapılması gereken sertleşme sorunu olan insanın bir doktora başvurmasıdır elbette. Bir sürü lisansı olup olmadığı belirsiz kimyasalları kullanmak yerine bunu yapmak daha akılcı ve uygundur. Diğer yöntemler doktor kontrolünde ya da önerisiyle kullanılmadığı için ciddi şekilde sağlığa zararlı olabilir ve sağlığı düzeltilemeyecek şekilde bozabilir.

O yüzden sorunu fark edince bir bevliye doktoruna gidip sorunu tüm açıklığıyla anlatmak hem size zaman kazandıracaktır hem de günümüz insanına yakışan da önce bilime inanmaktır.

Mutluluk Çubuğu Herkes İçin Çare Midir?

Hayır, herkes mutluluk çubuğu kullanamaz. Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayanların mutluluk çubuğu ameliyatı olmasına izin verilmez. Ameliyatla mutluluk çubuğu takılması kararını doktor verir. Doktor hastasından mutluluk çubuğu ameliyatı öncesi bazı test ve tetkikleri ister. Sertleşme sorununun ilaç ve sprey ile aşılamadığı kesin tespit edilmelidir. Sertleşme sorunu eğer ilaçlarla aşılabiliyorsa onlar tercih edilecektir.

Ama sertleşme tümüyle bittiyse, o zaman mutluluk çubuğu doktor tarafından hastaya önerilecektir. Çeşitli mutluluk çubuklarından en uygunu saptanacak ve hastaya ameliyat günü verilecektir. Tabi bu ameliyat öncesi eşi varsa onun da fikri alınacaktır. Eğer eşi ve birlikteliği yoksa bu yöntem uygulanmaz.
Ameliyat öncesi hastanın kullandığı ilaçların ameliyata olumsuz etkileri olabilir mi diye incelenip ilaç ve diyabet hastalığı için düzenlemeler de yapılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *