متخصص قلب – ارائه درمان موثر برای مشکلات مرتبط با قلب

متخصص قلب ، پزشکی است که متخصص مشکلات پزشکی قلب است. این پزشک معمولاً در مراکز درمانی کار می کند تا شامل کارهای خصوصی ، دانشگاه ها و بیمارستان ها شود. این پزشک باید دارای مدرک پزشکی ، آموزش تخصصی قلب و عروق و آموزش های اضافی در زمینه داخلی باشد.
نقش متخصص قلب پیشگیری از مشکلات مرتبط با قلب است. نمونه هایی از بیماری های قلبی که این پزشک معالجه می کند عبارتند از:

• حمله قلبی

• نقایص مادرزادی قلب

• بیماری عروق کرونر

• بیماری قلبی

• اختلال در ریتم قلب

در طی ارزیابی سلامت بیمار از طریق مراقبت های پزشکی پزشکی یک متخصص قلب ، سابقه پزشکی وی بررسی می شود و معاینه فیزیکی انجام می شود. پزشک علاوه بر بررسی ریه ها ، رگ های خونی و قلب ، علائم حیاتی مانند قد استنت قلب ، وزن ، فشار خون ، تنفس و نبض را نیز بدست خواهد آورد. حتی ممکن است پزشک از طریق معاینه فیزیکی بتواند یک مشکل بالقوه را تشخیص دهد. هنگامی که متخصص قلب ، نتایج آزمایشات را بررسی می کند ، تشخیص می دهد و سپس با اکو قلب ، داروها ، قرار دادن استنت و آنژیوپلاستی این بیماری را درمان می کند.

هنگامی که متخصص قلب وضعیت بیمار را تشخیص می دهد ، آنها برای تهیه یک برنامه درمانی موثر ، این اطلاعات را با بیمار در میان می گذارند. پزشک همچنین با بیمار در مورد خطرات بیماری قلبی و چگونگی پیشگیری از آن با اتخاذ یک سبک زندگی بهتر شامل تغذیه سالم ، کاهش وزن ، ورزش و ترک سیگار با وی مشاوره خواهد کرد. پزشک همچنین در مورد روشهای درمانی موجود اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می دهد و در مواردی که نیاز به برنامه ریزی برای پیگیری دارند ، به وی مشاوره می دهد.

یکی دیگر از خدمات موثر ارائه شده توسط متخصصان قلب ، پاسخگویی به هر سوالی است که بیمار آنها در مورد وضعیت آنها داشته است. این پزشک متعهد است که به بیمار در درک وضعیت پزشکی خود کمک کند و سپس بیمار را ترغیب می کند تا نقش فعالی داشته باشد. این پزشک می تواند به افراد مبتلا به مشکلات قلبی عروقی کمک کند تا به سبک زندگی فعال و کامل برگردند.

یک پزشک عمومی در صورت مشکوک شدن به یک مشکل مرتبط با قلب و عروق ، بسیاری از بیماران را به یک متخصص قلب و عروق ارجاع می دهد. متخصصان قلب و عروق معمولاً بیماران را تشخیص و معالجه می کنند و در صورت نیاز بیمار به جراحی ، پزشک با جراح قلب و عروق مشورت می کند.