طراحی باغ – برنامه ریزی یک تخت گل چند ساله علفی

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود گیاهان ملافه چند ساله ، در مقایسه با گیاهان یک ساله ، در طراحی باغ استفاده شود. تصور می شود که گیاهان چند ساله با رشد بیش از یک فصل نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری نسبت به گیاهان سالیانه دارند که باید هر چند ماه یکبار تعویض شوند. به خصوص در باغ های آب و هوای خشک ، گلهای یکساله به میزان قابل توجهی بیش از هر گروه دیگر از گیاهان آب مصرف می کنند ، در مقایسه با برخی از گونه های چند ساله ، که اغلب می توانند در یک سوم آب رشد کنند ، حداقل 1000 لیتر در متر مربع در سال نیاز به آب دارند.

با این حال بسیاری از باغبانان خانگی در نهایت از گلهای خود ناامید می شوند. یکی از دلایل این امر این است که در بسیاری از موارد ، گیاهان چند ساله با عمر کوتاه بسیار زیاد در مرز کاشته می شوند. گیاهانی مانند Verbena ، Bidens و Nierembergia گل زامفولیا ممکن است نمونه های باشکوهی باشند ، اما به ندرت پس از گذشت یک سال از کاشت ، ارزش زیادی به باغ می بخشند. پاسخ این است که پشتیبان تهیه گونه های کوتاه مدت با گیاهان گلدار که چندین سال زنده و زیبا هستند ، تهیه کنید.

به عنوان مثال ، گونه های بوته ای گل داوودی ، مانند C. frutescens ، می توانند 2-3 سال قبل از کاهش ادامه داشته باشند. زیر درختچه مشابه ، اما با عمر طولانی تر ، Euryops pectinatus است. از سوی دیگر ، Agapanthus چمن مانند ، که به دلیل گلهای آبی و آسمانی افسانه ای خود که از تابستان های بلند از ساقه های بلند بیرون می آیند ، مورد توجه قرار می گیرد ، با استفاده از تولید مثل رویشی گسترش می یابد. گیاهان را می توان با سهولت بلند کرد و تقسیم کرد. از دیگر گیاهان با دوام طولانی می توان به گیاهان مریم گلی (مریم گلی) ، لیمونیوم ، آرکوتیس ، کورئوپسیس و لامپرانتوس اشاره کرد. (گیاه یخ)

طول عمر یک گونه خاص هرچه باشد ، گیاهان چند ساله گیاهان علفی به ندرت برای مدت طولانی به طور مداوم شکوفا می شوند. همیشه یک فصل خارج از فصل و زمانی وجود دارد که باید آنها را تقلیل داد ، به نوعی برید ، یا بلند کرد و تقسیم کرد. این یکی دیگر از منابع اصلی ناامیدی است. یک راه حل مشکل این است که گیاهان علفی غیر گلدار که بستر را “نگه دارند” ، در حالی که گیاهان نمایشی هرس شده اند. فرمیوم ، رژیم های غذایی ، ایرسین و مارچوبه های زینتی (Myers Asparagus) تنها چند نمونه از این موارد هستند.

با گنجاندن علف های زینتی در ترکیب می توان راه حل خلاقانه تری پیدا کرد. بهترین علف های زینتی مانند میسکانتوس ، با ستون های بلند و شاخ و برگ های دوست داشتنی ، عناصر پویای حرکت و صدا را به بستر می افزایند. بی شک ، این گیاهان باید با تراشیدن بر روی زمین در بهار و پاییز جوان شوند. اینجاست که برنامه ریزی پیشرفته خود به خود می آید. گیاهانی که زود شکوفا می شوند مانند Convolvulus ، Osteospermum ، Linum ، Perovskia ، همراه با تعداد زیادی از گیاهان مورد علاقه شناخته شده ، می توانند بدون تداخل چمن های بلند عمل کنند ، و هنگامی که این گیاهان در ابتدای تابستان به خود می آیند ، گل گیاهان را می توان به عقب هرس کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *